Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Czas wyciszenia

Czas wyciszenia

09:59 19-02-2018

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele , Rodzice

Kategoria: Od redakcji

Po karnawałowych szaleństwach przychodzi czas wyciszenia i wytężonej pracy.

Za nami Ostatki i Walentynki, przed nami – długi okres wytężonej pracy. Kolejny „oddech” złapiemy dopiero podczas wielkanocnej przerwy, zatem teraz warto zbierać siły, skupiać się na zadaniu i … działać!

Edurada w tym tygodniu rozpoczyna swe wydanie od promowania najnowszej pozycji w wachlarzu publikacji wydawnictwa EKO-TUR: książki dotyczącej pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Ponieważ uczniowie tacy stanowią coraz większy procent szkolnej populacji, zachęcamy do pochylenia się wraz z nami nad tym tematem. Pierwsza zapowiedź dziś, kontynuacja – za tydzień.

We wtorek poruszymy trudny temat mobbingu  szkole – tym razem jednak nie tego dotyczącego pracowników, ale dotyczącego uczniów. Przemoc i agresja rówieśnicza przybiera dziś w szkole coraz bardziej wyrafinowane formy – mobbing jest właśnie jedną z nich.

W środę kontynuujemy rozpoczęty tydzień wcześniej temat ucznia z zespołem Touretta, stojących przed nim wyzwań i możliwości wspierania w codziennej pracy. Zachęcamy do lektury artykułu naszej ekspertki, Krystyny Budzianowskiej.

W czwartek – dawno nie poruszany temat komunikacji w codziennej pracy dyrektora szkoły. Jak się komunikować skutecznie i dlaczego jest to umiejętność ważna w zarządzaniu – o tym w czwartek.

W piątek zaś przypominamy doskonały tekst Wojciecha Turewicza o byciu liderem, wizjonerem i osobą twórczą – dla nauczycieli, dyrektorów, ale i dla rodziców – temat niezwykle ważny.

Zapraszamy do lektury i życzymy dobrego tygodnia!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x