Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Matury, matury!

Matury, matury!

10:07 07-05-2018

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele , Rodzice

Kategoria: Od redakcji

Majówka za nami, przed nami maj – miesiąc matur!

Za nami wspaniała, słoneczna i ciepła majówka. Zapewne wielu z naszych czytelników miało okazję odpocząć, odespać, pospacerować czy pojeździć na rowerze – złapać oddech przed ostatnią szkolną prostą. Pamiętajmy jednak, że dla absolwentów liceów i techników w piątek rozpoczął się miesiąc maturalnych zmagań! Trzymamy za nich kciuki każdego dnia i życzymy powodzenia!

Tymczasem w Eduradzie rozpoczynamy kolejny tydzień pracy, nauki i rozwoju. Jak zwykle mamy dla Państwa ciekawe i ważne teksty – zapraszamy do lektury!

W poniedziałek zaczynamy publikację składającego się z kilku części cyklu dotyczącego roli nauczyciela w porcesie nauczania. Wiemy, że jesteśmy ważni – ale czy wiemy dlaczego? Czy wiemy, jak odegrać naszą rolę jak najlepiej? O tym w poniedziałek – i przez kolejne trzy tygodnie.

We wtorek – budowanie pozycji dyrektora szkoły, a przez nią – również pozycji placówki. Jak być autorytetem i co robić, aby szkoła była uznawana za „dobrą”? O tym we wtorek.

W środę RODO w nowej odsłonie – jak dbać o bezpieczeństwo danych osobowych używając w szkole prywatnego laptopa czy pendrive’a? Jak zabezpieczyć urządzenia elektroniczne przed wyciekiem danych? Podpowie Dariusz Adamczyk.

W czwartek znów Rada Rodziców, dyrektor i szkoła – czyli zespół, który powinien współpracować jak najlepiej, bo ma przed sobą ważne zadania. Jak im sprostać?

W piątek zaś przypominamy artykuł dotyczący komunikacji wspierającej – szczególnie pewnie ważny w okresie matur i sprawdzianów końcoworocznych…

Życzymy dobrego tygodnia i pożytecznej lektury!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x