Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Witamy ponownie

Witamy ponownie!

15:47 17-08-2018

Dla kogo: Dyrektorzy , Nauczyciele , Rodzice

Kategoria: Od redakcji

Wspaniale było odpoczywać i cieszyć się wolnym czasem, ale cieszymy się na ponowne spotkanie z Czytelnikami!

Wakacje powoli dobiegają końca. A były to naprawdę wspaniałe tygodnie – upalne lato rozpieszczało chyba wszystkich: i tych, co zdecydowali się na wyjazd za granicę jak i tych, co zostali w kraju. Nadbałtyckie plaże nie ustępowały w tym roku śródziemnomorskim ani pod względem nasłonecznienia, ani temperatury wody – a chyba nigdzie indziej nie ma tak cudownych sosnowych lasów tuż nad morzem… Góry, jeziora, morze czy miasta – latem cieszyły się wszystkie regiony kraju i prześcigały się w atrakcjach. Mamy nadzieję, że wracają Państwo do pracy tak jak my – wypoczęci, opaleni, pełni energii i entuzjazmu.

Zapraszamy do regularnej lektury codziennie nowych artykułów na naszym portalu. Będziemy pisać – jak co roku – o kwestiach bezpośrednio dotyczących dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli oraz rodziców dzieci w wieku szkolnym. Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji – jeśli macie Państwo pytania, jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na jakiś temat – zachęcamy do kontaktu. Można pisać do nas maile lub kontaktować się przez nasz fanpage na Facebooku.

Przypominamy również o naszym kanale na YouTube. Zaglądając tam, będą Państwo mieli okazję zobaczyć i posłuchać niektórych autorów naszych artykułów. Tam również opowiadamy o tym, „co w oświacie piszczy”, odpowiadamy na pytania, staramy się rozwiewać wątpliwości czy wspierać w trudnościach codziennej nauczycielskiej i dyrektorskiej pracy.

Już w tym tygodniu rozpoczynamy publikowanie nowych tekstów dla Państwa. We wtorek pochylimy się nad pytaniem, kim jest lider, którego potrzebuje szkoła. Jakie cechy powinien mieć dyrektor – lider Rady Pedagogicznej? O tym przeczytacie Państwo we wtorek.

W środę temat, który dotyczy nas wszystkich – ochrona danych osobowych, czyli RODO w szkole. W jaki sposób powinniśmy zadbać o dane naszych uczniów, jakich zgód oczekiwać od rodziców, jakie dokumenty przygotować, aby szkoła funkcjonowała w zgodzie z najnowszymi przepisami – przeczytajcie Państwo w środowym artykule naszej nieocenionej prawniczki Jolanty Fiedeń-Zabłotny.

W czwartek kilka słów przypomnienia w temacie partnerstwa między rodzicami a nauczycielami. Warto co roku przypominać sobie, że rodzice powinni być dla szkoły właśnie tym – partnerami. Że nauczyciele i rodzice powinni się wzajemnie wspierać. Że od tej współpracy zależy sukces dzieci…

W piątek wreszcie przypomnimy artykuł Michała Kurpińskiego o przygotowaniu najmłodszych do rozpoczęcia przedszkola. Aby obeszło się bez łez i dramatów – jak się przygotować, jak przygotować maluszka, co robić, a czego unikać – o tym w piątek!

Raz jeszcze witamy Państwa serdecznie na naszym portalu po wakacyjnej przerwie i liczymy na regularne spotkania. Tymczasem – dobrej pogody na ostatnie wakacyjne tygodnie!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x