Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Złota jesień w listopadzie

Złota jesień w listopadzie

08:26 13-11-2017

Edurada zaprasza do lektury!

Ostatni tydzień rozpieszczał nas zupełnie nielistopadową aurą: było ciepło, czasem nawet społecznie, była okazja do spacerów czy palenia jesiennych ognisk. Jaki będzie kolejny? O pogodzie mogę napisać niewiele, ale o Eduradzie – sporo!
A będzie w tym tygodniu naprawdę ciekawie. Rozpoczynamy od kolejnego tekstu w temacie pomocy psychologiczno-pedagogicznej i pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Tym razem Krystyna Budzianowska wyjaśnia, kiedy, komu i w jaki sposób możemy wydłużyć czas nauki poprzez wydłużenie etapu edukacyjnego, aby mógł w swoim tempie i na miarę swoich możliwości realizować podstawę programową.
We wtorek – negocjacyjna rola dyrektora. O negocjacjach pisaliśmy w Eduradzie dużo, tym razem – najważniejsze elementy i obszary umiejętności negocjacyjnych, w których powinien przodować dyrektor szkoły.
W środę temat, który wydaje mi się szczególnie fascynujący: szachy w szkole podstawowej. Autor pyta, czy nie jest to gra zbyt trudna czy zbyt nudna dla maluchów i odpowiada, że absolutnie nie! Przeczytajcie, dlaczego warto włączyć szachy do programu już w szkole podstawowej.
W czwartek kontynuujemy temat dyrektora wprowadzającego zmiany w placówce oświatowej, Jakże aktualne to kwestie!
W piątek wreszcie – w związku z tym, że chwilę temu świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – przypominamy artykuł o wychowaniu obywatelskim dzieci i młodzieży w praktyce.
Życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do lektury!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x