Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Nasi eksperci \ Ewa Sitko

EwaSitko100x3

Ewa Sitko

Pedagog, Wykładowca

Jestem z wykształcenia teologiem i pedagogiem. Te dwa kierunki moich studiów są wyrazem mojego zainteresowania człowiekiem w ujęciu personalistycznym.

Moja praca zawodowa (30 lat)  i prywatne doświadczenie (mąż, trójka własnych dzieci i obecnie dodatkowo dwójka nowych – zięciowie) dostarcza mi ciągle nowego materiału do analizowanie przyczyn niepowodzeń w relacjach interpersonalnych,  szukania odpowiedzi na pytania o konsekwencje tych trudności, wskazywania na związki  przyczynowo-skutkowe zachodzące na bardzo wielu płaszczyznach, miedzy życiem prywatnym, a zawodowym jak  również wskazywania sposobów wyjścia z tych trudności.

Potrzeba głębokiego spojrzenia na te procesy wpływa na moje własne wybory edukacyjne: kursy, szkolenia, warsztaty skupiające się wokół zagadnień kształtowania postaw. Ukończyłam również kurs edukatorski CODN, który doskonalił moje umiejętności w konstruowaniu programów edukacyjnych i diagnozowaniu potrzeb nauczycieli, rodziców i uczniów. Te umiejętności pozwalają na przekazywanie innym zdobytej wiedzy. Przez wiele lat pracowałam , jako metodyk  przy Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach i Krakowie. Od kilku również lat mam przyjemność pracować jako edukator w Instytucie  - kształcenia Eko – Tur. Jestem również autorką i realizatorką programów i projektów wychowawczych oraz publikacji dotyczących komunikacji interpersonalnej oraz problemów związanych z aktywizacją osoby w procesie edukacyjnym.

Najnowsze artykuły autora

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x