Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Nasi eksperci \ Joanna Szczepańska

JoannaSzczepanska100x2

Joanna Szczepańska

Terapeutka, dyrektor poradni psychologiczno – pedagogicznej

Od wielu lat pracuję w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. W swojej karierze zawodowej byłam też nauczycielką i dyrektorką szkoły.

Zajmuję się terapią dzieci i młodzieży z problemami emocjonalnymi, z zachowaniami suicydalnymi,  maltretowanymi i molestowanymi,  młodocianymi narkomanami i alkoholikami. Codziennie  diagnozuję dzieci z trudnościami edukacyjnymi i uzdolnieniami. Dla tych ostatnich prowadzę treningi twórczości.  By pomóc młodzieży w wyborze dalszej drogi edukacyjnej studiowałam doradztwo zawodowe w Wyższej Szkole Nauk Społecznych. Uprzednio ukończyłam pedagogikę  i socjoterapię na Uniwersytecie Warszawskim, Psychopedagogikę w Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej.  Lubię się uczyć by móc profesjonalnie pomagać młodym ludziom i ich rodzicom.  Dlatego też zdobywam uprawnienia do prowadzenia terapii, treningów, szkoleń.  Ostatnio prowadzę treningi antydyskryminacyjne  głównie  w obszarach gender i działań międzykulturowych.  Z EKO-TURem współpracuję od ponad dziesięciu lat prowadząc zajęcia, w których wykorzystuje swoja wiedzę i doświadczenie zawodowe.

Już trzecią kadencje pełnię funkcję radnej Rady Miejskiej. Jestem również członkiem Zespołu ds. orzekania o stopniu niepełnosprawności  oraz Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej Dla Nauczycieli przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Moją pasją jest praca w organizacjach pozarządowych, które zakładam i rozwijam, by  trzeci sektor mógł współtworzyć nową rzeczywistość naszej ojczyzny. Jestem więc absolwentką III edycji programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Liderzy PAFW” prowadzonej przez Stowarzyszenie Szkoła Liderów. Interesuję się teatrem i malarstwem . Uwielbiam podróże i muzea oraz Bieszczady, a także niestety dobre jedzonko.  Nie lubię kaszy jaglanej i głupoty.  Mój dorosły syn już pracuje, a córka studiuje na UJ Judaistykę.

Najnowsze artykuły autora

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x