Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Newsy w oświacie \ Muzeum Auschwitz organizuje bezpłatne lekcje dla uczniów

Muzeum Auschwitz organizuje bezpłatne lekcje dla uczniów

DATA: 05-10-2022

Bezpłatny cykl lekcji muzealnych dla uczniów w wielu 12-13 lat zrealizuje od października do grudnia Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz – zakomunikowała placówka. Młodzież pozna historię Auschwitz.

 

  • Podczas zajęć pokażemy i omówimy najważniejsze zagadnienia związane z historią niemieckiego obozu Auschwitz - powiedziała koordynatorka cyklu lekcji Katarzyna Odrzywołek z centrum edukacji. Każda lekcja składa się z dwóch elementów.
  • Pierwsza część obejmuje zajęcia wprowadzające, w czasie których młodzież zdobędzie wiedzę na temat okoliczności wybuchu II wojny oraz okresu niemieckiej okupacji. Daje ona możliwość uzupełnienia oraz utrwalenia wiedzy poprzez aktywną pracę w grupach i dyskusję.
  • Drugą część stanowi wizyta w byłym niemieckim obozie, podczas której poprzez przejście przez historyczną przestrzeń, a także materiały dydaktyczne, jak m.in. relacje świadków, uczniowie dowiedzą się, w jakich warunkach egzystowali więźniowie.

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/muzeum-auschwitz-organizuje-bezplatne-lekcje-dla-uczniow,408567.html

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x