Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Newsy w oświacie \ Zmiany na maturze. Będą dwie formuły egzaminu i nowe wymagania

Zmiany na maturze. Będą dwie formuły egzaminu i nowe wymagania

DATA: 21-09-2022

Najwięcej zmian na maturze w nowej formule, którą wiosną przyszłego roku będą zdawać absolwenci 4-letnich liceów, dotyczy egzaminu z języka polskiego, zarówno w części pisemnej, jak i w części ustnej - mówi dyrektor CKE.

  • Matura w Formule 2023 nie będzie się różniła od matury w Formule 2015. W jednej i w drugiej trzeba przystąpić do trzech egzaminów obowiązkowych. Dodatkowo, i w jednej, i w drugiej formule trzeba przystąpić do egzaminu z jednego wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.
  • Zmiana techniczna, ale też trochę merytoryczna, jeśli chodzi o Formułę 2023 polega na tym, że absolwenci szkół lub oddziałów dwujęzycznych mają obowiązek przystąpić do egzaminu maturalnego z języka obcego, jako przedmiotu dodatkowego na poziomie dwujęzycznym.
  • W Formule 2023 zdający będą przystępować do egzaminów opartych o wymagania podstawy programowej z 2019 r., na te dwa lata zawężone do wymagań egzaminacyjnych. Są przedmioty, w których zakres wymagań nowej podstawy programowej zmienił się zasadniczo. Tutaj takim najbardziej jaskrawym przykładem jest język polski.

Matura w przyszłym roku wiosną będzie wyglądać inaczej niż w tym roku? dowiedż sie wiecej i zobacz źródło: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/zmiany-na-maturze-beda-dwie-formuly-egzaminu-i-nowe-wymagania,405594.html

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x