Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Pytania i odpowiedzi \ Co zrobić, gdy rodzice ucznia nie wyrażają zgody na zajęcia rewalidacyjne?

Co zrobić, gdy rodzice ucznia nie wyrażają zgody na zajęcia rewalidacyjne?

Co zrobić, gdy rodzice ucznia nie wyrażają zgody na zajęcia rewalidacyjne?

09:47 14-05-2020

Odpowiedź eksperta

Ekspert edurady

Zajęcia rewalidacyjne są nierozerwalnie związane z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które wydaje publiczna poradnia psychologiczno-pedagogiczną dla ucznia z niepełnosprawnością.

Zajęcia rewalidacyjne nie są wydawane na wniosek lun za zgodą rodziców. Są konsekwencją przedstawienia przez rodziców w szkole orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. To obowiązkowe zajęcia dla ucznia niepełnosprawnego (analogicznie jak np. zajęcia z matematyki lub j. polskiego), a dyrektor szkoły ma obowiązek zatrudnić specjalistę, który będzie realizował zajęcia rewalidacyjne zgodnie z potrzebami ucznia.

Jeśli rodzice ucznia mają wątpliwości co do udziału dziecka w zajęciach rewalidacyjnych - należy z nimi rozmawiać i pogłębić ich wiedzę na temat roli i znaczenia tych zajęć. Jeśli mimo to rodzice nie będą wyrażali zgody na udział dziecka w tych zajęciach, należy podjąć działania we współpracy z poradnią psychologiczno-pedagogiczną i organem prowadzącym, które będą związane z podważaniem zasadności wydania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego oraz powiadomić o tym rodziców.

Zajęcia rewalidacyjne są ważnym elementem wsparcia ucznia niepełnosprawnego w systemie edukacji. Rodzice nie tylko powinni mieć świadomość tego faktu ale też w tym wsparciu aktywnie uczestniczyć.Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x