Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Pytania i odpowiedzi \ Czy rodzice ucznia z opinią p-p mogą zrezygnować z pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej mu

Czy rodzice ucznia z opinią p-p mogą zrezygnować z pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej mu

Czy rodzice ucznia z opinią p-p mogą zrezygnować z pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej mu w szkole?

09:44 14-05-2020

Odpowiedź eksperta

Ekspert edurady

Rodzic ma prawo zrezygnować z udzielania jego dziecku proponowanej przez szkołę formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Korzystanie z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu, szkole i placówce jest dobrowolne i nieodpłatne (§ 3 rozp. MEN z 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach).

Jeśli rodzice podejmą decyzję o takiej rezygnacji należy zadbać o właściwe udokumentowanie tego faktu poprzez wskazanie:

-podjętych w placówce działań dotyczących rozpoznania potrzeb dziecka;

-potwierdzenia przekazania informacji rodzicom o potrzebie objęcia dziecka pomocą psychologiczno-pedagogiczną, w tym – w formie pisemnej o ustalonej formie pomocy, wymiarze godzin i czasie jej trwania (w sposób przyjęty w placówce);

-rezygnacji rodziców z pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej przez szkołę.



Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x