Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Pytania i odpowiedzi \ Kto może w szkole prowadzić zajęcia rewalidacyjne z uczniami posiadającymi orzeczenie o potrzebie ks

Kto może w szkole prowadzić zajęcia rewalidacyjne z uczniami posiadającymi orzeczenie o potrzebie ks

Kto może w szkole prowadzić zajęcia rewalidacyjne z uczniami posiadającymi orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego?

09:42 14-05-2020

Odpowiedź eksperta

Ekspert edurady

Nauczyciele, którym dyrektor powierza prowadzenie zajęć rewalidacyjnych z uczniami z niepełnosprawnością muszą posiadać kwalifikacje odpowiednie do rodzaju niepełnosprawności dziecka, np. w przypadku ucznia słabowidzącego- tyflopedagog, a ucznia z niepełnosprawnością intelektualną– oligofrenopedagog.

Inni specjaliści zatrudnieni w szkole, np. psycholog, logopeda, pedagog, mogą prowadzić zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a także niektóre zajęcia rewalidacyjne zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami (np. terapia logopedyczna, zajęcia z zakresu komunikacji czy rozwijające kompetencje społeczne).

Dobór nauczyciela specjalisty każdorazowo powinien być uzależniony od potrzeb uczniów oraz rodzaju zajęć jakie będą z nimi realizowane.Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x